/ Blog

Samoprzylepna mata podłogowa

Samoprzylepna mata na podłogę do domu i biura

Samoprzylepna mata pod fotel biurowy uchroni twoją podłogę przed uszkodzeniami powstającymi od kółek foteli biurowych lub innych zarysowań.

Gdzie możesz zastosować samoprzylepną matę podłogową?

Matę możesz przykleić na praktycznie dowolną twardą powierzchnię np. panele podłogowe, płytki, podłoga drewniana i inne. Ważne: nie można jej przykleić na dywan lub wykładzinę.

Taka mata pod biurko może pełnić praktyczną funkcję w wielu miejscach. Możesz wybrać dowolny wzór z ponad 100 milionowej bazy zdjęć lub podesłać nam własny obraz bądź logo firmy. Dlatego samoprzylepna mata sprawdzi się:

  • w biurach obsługi klienta, gdzie będzie pełnić także funkcję budowania marki
  • przy biurkach twoich pracowników, do ochrony podłogi
  • w domu – możesz ją przykleić pod swoim biurkiem, dzięki czemu nie zarysujesz paneli. W przeciwieństwie do dywanów, tu masz praktycznie nieograniczony wybór grafik i wzorów – możesz stworzyć swoje wymarzone wnętrze. Spokojnie, nie spojrzymy na ciebie krzywo jeśli zamarzy ci się rekin wyskakujący z lawy! W końcu to twój kawałek podłogi!
  • przy biurku dziecięcym – nie możesz zagonić syna do matematyki, ponieważ młody marzy o graniu w piłkę? Wybierz na matę grafikę z zieloną murawą. Albo zamek księżniczki. A najlepiej zapytaj dziecko, co by chciało – na pewno ma jakiś pomysł.
  • wszędzie tam, gdzie twoja podłoga narażona jest na działanie wody lub wilgoci

Czym różni się samoprzylepna mata od innych, podobnych produktów?

Ze 2 lata temu zauważyliśmy, że kółka od naszych foteli biurowych rysują panele położone w biurze. Zamówiliśmy więc w Internecie podkładki pod krzesło, które zrobione były z poliwęglanu. Niestety, dość szybko przestaliśmy z nich korzystać. Mata ciągle przesuwała się po podłodze i wchodził pod nią kurz i śmieci, co powodowało, że „jazda” po niej fotelem stawała się źródłem nieprzyjemnych dźwięków.

Samoprzylepna mata to w praktyce duża naklejka. Przyklejasz ją bezpośrednio do podłogi, więc żaden śmieć, brud czy inny paproch nie będzie ci dźwięczał pod krzesłem. Mimo, że z pozoru jest to „zwykła” naklejka, to jednak wykonujemy ją z takiego materiału, który umożliwi ci wielokrotne mycie powierzchni maty i spokojnie przetrwa wiele godzin szurania. No i możesz zamówić sobie matę z dowolnym nadrukiem!

Mata ochronna pod krzesło – jak ją przykleić

Odkurz dokładnie podłogę odkurzaczem. Umyj dokładnie podłogę w miejscu, w którym chcesz przykleić matę. Odtłuść powierzchnię i zmyj pozostałości środków czyszczących do podłogi przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej lub alkoholu izopropylowego.  Odklej ok. 10 cm papieru ochronny zabezpieczający samoprzylepną matę i powoli przyklejaj wyciągając spod spodu papier wygładzając ewentualne bąble powietrza.

Czytaj także:
30.05.2019

Trendy w fototapetach i tapetach na rok 2019

Trendy w dekoracjach wnętrz na rok 2019. Jaką wybrać tapetę do domu lub mieszkania.

12.08.2018

Jak łatwo i tanio odświeżyć swoje mieszkanie? – garść inspiracji, zbiór modnych i poprawiających nastrój kolorów, wizualizacje wnętrz.

Codziennie budzimy się w tych samych czterech ścianach. Wypieszczone i drobiazgowo urządzone wnętrze w pewnym momencie zaczyna nas nudzić. Nie zawsze mamy jednak ochotę na generalny remont. Znowu wydać na niego dużo pieniędzy! Użerać się z ekipą budowlaną! Znosić ten kurz i pył! A zresztą, ściany są wciąż w dobrym stanie więc może się jakoś przemęczymy jeszcze parę lat. Gdyby tylko istniał sposób na prostą, łatwą i tanią metamorfozę wnętrza…